اوکادو

سلامت / کیفیت / ماندگاری

کشت و صنعت بهساز غذای زاگرس

Image is not available
Slider

 

یخچال

به گزارش خبرگزاری میزان،مردم ایالات متحده آمریکا، تقریباً ۲۵ درصد از غذاهایی که خریداری می‌کنند را دور می‌ریزند.برای اینکه مواد غذایی‌ تان را اسراف نکنید، توصیه‌ های زیر را به کار ببرید.

کنسرو ذرت شيرين
۱. میوه‌ها و سبزی‌ها را جدا کنید

به جای اینکه جامیوه‌ای یخچال را از میوه‌ ها و سبزی‌ها پُر کنید، میوه‌ ها و سبزی‌هایی را که نیاز به نگهداری در یخچال دارند از میوه‌ها و سبزی‌هایی که می‌توانید روی کانتر آشپزخانه نگه‌دارید از هم جدا کنید. میوه‌ها گاز اتیلن زیادی پخش می‌کنند که می‌تواند باعث زودتر فاسد شدن سبزی‌ها شود.

کنسرو عدسي
۲. تمام مواد غذایی را در یخچال نگذارید

برخی از مواد غذایی مانند سیب زمینی، پیاز، سیر، گوجه فرنگی و موز، معمولاً در قسمت‌ های خنک آشپزخانه‌ تان بهتر می‌مانند. گوجه فرنگی‌ها را از گرما دور نگه‌ دارید. موزها را از سایر مواد غذایی تازه دور کنید و سیب زمینی، پیاز و سیر را در قسمت‌ های تاریک و خنک، نگهداری کنید. غذاهایی مانند نان هم در کابینت، جانانی یا روی کانتر بهتر می‌مانند تا در یخچال.

کنسرو باقالي
۳. فقط چیزهایی را بخرید که نیاز دارید

یکی از متداول‌ترین علت‌ های اتلاف مواد غذایی این است که اغلب افراد بیشتر از مقدار مورد نیازشان مواد غذایی می‌خرند. سعی کنید دو بار در هفته، میوه و سبزی تازه بخرید. بعضی از اشخاص حتی دوست دارند دقیقاً ۶ عدد میوه بخرند و برنامه‌ شان این‌ گونه است که روزی دو عدد میوه به مدت سه روز مصرف کنند. موزها را با هم در یک دسته نگه‌ دارید تا مدت طولانی‌ تری سالم بمانند و ساقه‌ی سبزیجات را در کیسه‌ی پلاستیکی بپیچید.

کنسرو سبزيجات
۴. از کاغذ پنیر استفاده کنید

آیا همیشه علی‌ رغم اینکه پنیرتان را در کیسه‌ ی پلاستیکی یا ظرف پلاستیکی نگه‌داری می‌کنید، کپک می‌زند؟ می‌توانید از فروشگاه کاغذ پنیر بخرید. این کاغذ کمک می‌کند تا پنیر در رطوبت مناسبی بماند و خشک نشود یا کپک نزند.

کنسرو نخود سبز
۵. میوه‌ها و سبزی‌های تازه به کمی هوا نیاز دارند

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که جعبه‌ های توت فرنگی یا تمشک یا کیسه‌ های انگور سوراخ‌هایی دارند؟ میوه‌ها و سبزی‌های تازه به هوا نیاز دارند، بنابراین آن‌ها را در کیسه‌ های پلاستیکی یا ظروف پلاستیکی قرار ندهید که هیچ سوراخ و راه هوایی ندارد، چون زودتر فاسد خواهند شد. قارچ‌ها باید در کیسه‌ های کاغذی در یخچال نگه‌داری شوند.

کنسرو لپه
۶. یخچالتان را سازماندهی کنید

کره و پنیر را می‌توانید در قسمت‌ هایی که سرمای کمتری دارند بگذارید و میوه‌ها و سبزی‌ها را در کشوهای جداگانه نگهداری کنید. لبنیات اگر در قسمت در ِ یخچال نگه‌ داری نشوند، دوام بیشتری دارند چون در ِ یخچال بیشتر در معرض هوای گرم است. غذاهای بسته‌ بندی شده مانند سس‌ ها و چاشنی‌ ها را در قسمت در ِ یخچال بگذارید زیرا این‌ ها موادی دارند که باعث ماندگاری‌شان می‌شود. یخچالتان را انباشته نکنید چون هوا به خوبی جریان پیدا نمی‌کند. یخچالتان را برای عملکرد بهتر، همیشه تمیز نگه‌ دارید.

کنسرو ماش
۷. مواد غذایی که ظرف دارند را در ظرف خودشان نگه‌ دارید

اگر پنیری که می‌خرید، در کیسه‌ی پلاستیکی است، حتماً سرش را خوب محکم کنید تا دوامش بیشتر شود. سایر مواد غذایی مثل هویج و سیب هم در بسته بندی‌های خودشان بهتر می‌مانند.

کنسرو لوبیا با قارچ
۸. از فریزرتان استفاده کنید

اگر مدت زمان طولانی در خانه نیستید یا به مسافرت می‌روید، غذاهایتان را در فریزر نگهداری کنید. مواد غذایی چون کره، نان، مغزها، موز، زیتون و پیاز و سیر خرد شده همه را می‌توانید در فریزر نگه‌ دارید.

کنسرو لوبیا با سس آبلیمو
۹. میوه‌ها و سبزی‌ها را نشویید

البته خیلی راحت و خوب است که تمام میوه‌ها و سبزی‌ها را شسته و تمیز در یخچال بگذارید، اما اگر نشسته نگهداری‌شان کنید، تازه‌تر خواهند ماند.

کنسرو لوبیا با سویا
۱۰. ساقه‌ها را در آب بگذارید

مواد غذایی چون چغندر برگ، کرفس، کلم برگ، ریواس و مارچوبه اگر در یک فنجان آب در یخچال نگهداری شوند، بهتر می‌مانند. کافی است انتهای ساقه را ببُرید و در آب قرار دهید. یک راه دیگر هم این است که به جای کیسه‌ی پلاستیکی آن‌ها را در فویل بپیچید.

کنسروی
۱۱. مواد غذایی پوسیده و گندیده را فوراً دور بیندازید

غذاهای گندیده را هر چه زودتر از بقیه جدا کنید و دور بیندازید، مثلاً سیب گندیده به سرعت می‌تواند سایر مواد غذایی کنارش را هم خراب کند.
منبع خبر: خبرگزاری میزان

محصولات

 • کنسرو باقالی
 • کنسرو ذرت شیرین
 • کنسرو عدسی
 • کنسرو لوبیا با سس گوجه
 • کنسرو لوبیا با سویا
 • کنسرو لوبیا با قارچ
 • کنسرو لوبیا قرمز
 • کنسرو لوبیا سفید
 • کنسرو لوبیا چشم بلبلی
 • کنسرو لوبیا چیتی
 • کنسرو لوبیا چیتی با سس چیلی
 • کنسرو لپه
 • کنسرو ماش
 • کنسرو مخلوط
 • کنسرو نخود آبگوشتی
 • کنسرو نخود سبز
 • کنسرو لوبیا چیتی با سس آبلیمو
 • کنسرو مخلوط سبزیجات
 • کنسرو ذرت تایلندی 3 کیلویی

  شبکه های اجتماعی

        occado telegram         insta

       twitter         facebook

  شرکت کشت و صنعت بهساز غذای زاگرس (اوکادو رویال)

  گواهی نامه های بین المللی

   

  اوکادو                         

  کنسرو اوکادو        

  اوکادو رویال

  تماس با ما

  کارخانه: کرمانشاه، شهر صنعتی فرامان،خیابان تلاش یک
  مدیریت فروش : 09108220200
  تلفن : 34733650-34733501-083
  فکس: 34733650-083
  ندای مشتری: 34733524-083
  دفتر مدیریت فروش: کنسرو اوکادو
  Si metri sevom Blvd, Kermanshah Province, Kermanshah
  وب سایت: http://behsazfood.com

  Template Design:Dima Group