اوکادو

سلامت / کیفیت / ماندگاری

کشت و صنعت بهساز غذای زاگرس

Image is not available
Slider

 

قیمت

درپی تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حذف برچسب قیمت روی کالا از مبدا تولید، مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان این طرح را مشکل‌زا نمی‌داند و معتقد است مردم می‌توانند با انتخاب فروشنده منصف نقش تعیین کننده خود در بازار را درک کنند.

کنسرو اوکادو
مسیح انصاری با بیان این که اصل برای ما رقابت سالم در بازاراست، گفت: یکی از بازتاب‌های اشتباهی که از طرح حذف برچسب قیمت از روی کالا در مبدا تولید صورت می‌گرفت این بود که تصور می‌شد قرار است برچسب قیمت به طور کلی از روی کالا حذف شود، در حالی که این طور نیست، بلکه وظیفه قیمت گذاری و نصب برچسب از تولید کننده به خرده فروش واگذار شده است.

 کنسرو لوبیا 
وی در ادامه عنوان کرد: اعتقاد انجمن حمایت از مصرف کنندگان این است که این طرح نشان می‌دهد که مردم می‌توانند در بازار نقش تعیین کننده داشته باشند و این نقش را هم به مردم و هم به فروشندگان می‌آموزند.

کنسرو ذرت شیرین 
مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان با بیان این که قیمت گذاری از سمت خرده فروش نیز در موارد دیگر قبلا صورت می‌گرفته است، اظهار کرد: این طور نیست که تصور شود اگر قیمت گذاری به واحدهای عرضه کننده واگذار شود بازار دچار مشکلات اساسی می‌شود آن هم در کالایی مثل کنسرو و اسنک، چرا که پیش از این نیز این شکل عرضه در واحدهای دیگر صورت می‌گرفت. به عنوان مثال خرده فروشان میوه از همان ابتدا قیمت گذاری را با قیمت‌های مختلف خودشان انجام می‌دادند و مردم بودند که تعیین می‌کردند از کدام واحد خرید کنند.

 کنسرو نخود سبز
انصاری در تشریح موضع انجمن حمایت از مصرف کنندگان درباره‌ی طرح اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ویژگی‌های این طرح، ادامه داد: باید در نظر داشت که این طرح برای کالاهایی اجرا می‌شوند که در مجموع چند ویژگی دارند. اول این که کالاها مانند چیپس و اسنک و کنسروها کالای اساسی مثل لبنیات و گوشت و برنج نیستند.

 کنسرو نخود
وی افزود: موضوع دوم درباره کالاهای مدنظر این است که محصولاتی مثل پفک اصلا از طرف دولت قیمت گذاری نمی‌شود و معیار و متر مشخصی برای قیمت این کالا وجود ندارد و حالا تصمیم گرفته شده است برای حل مشکلاتی مانند عدم درج واقعی قیمت بر روی کالا به خاطر مافیای شبکه توزیع تصمیم گرفته شده است که قیمت گذاری به واحد عرضه کننده واگذار شود.

 کنسرو عدسی 
مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان در ادامه اظهار کرد: موضوع سوم درباره‌ی این طرح این است که بالاخره برای قیمت هر کالا یک بازه‌ای تعریف شده است که برخی از آنها را در قالب یک لیست، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف منتشر کردند و باید در نظر داشت که یک کالا مثل پفک یا کنسرو مگر چقدر کشش قیمتی دارند.

کنسرو باقالی
انصاری با اشاره به مزیت‌های این طرح هم گفت: با در نظر گرفتن مواردی که گفته شد ویژگی مثبتی در این طرح وجود دارد و آن هم این است که مصرف کننده در تعیین بازار نقش تعیین کننده می‌دهد.

اوکادو
وی اظهار کرد: مصرف کننده‌ها در مواجهه با قیمت گذاری در واحدهای عرضه کننده باید یاد بگیرند که در صورتی که قصد خرید کالایی را دارند خرید خود را از واحدی انجام دهند که قیمت مناسبی را به آنها ارائه می‌کنند یعنی همان کاری که در قبال میوه فروشی‌ها سال‌هاست انجام می‌شود و مردم می‌دانند کدام واحد میوه فروشی گرانفروش و کدام منصف است. این عمل باعث ایجاد رقابت میان عرضه کننده‌ها می‌شود و باعث می‌شود که قیمت‌ها در این رقابت به نفع مصرف کننده کاهش پیدا کند.

کنسرو لوبیا چیتی
مدیرعامل انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان با بیان این که بزرگ کردن چنین طرحی که در مورد کالاهای کم مصرف سبد خرید خانوار است باعث غفلت از مسائل مهم تر بازار خواهد شد، تصریح کرد: متاسفانه گاهی با دامن زدن به حواشی چنین طرحی مشکلات اساسی بازار گم می‌شوند، چرا که امروز سه مشکل اساسی کنترل بازار شامل عدم درج قیمت بر روی کالاها، گرانفرشی و کم فروشی است و حالا به جای این که سازمان حمایت و نهادهای ناظر تمرکز خود را بر روی حل این مشکلات می‌گذارند با تمام توان درگیر طرحی شده‌اند که تاثیر چندانی در سبد خانوار ندارد و درباره کالاهایی مانند کنسرو و اسنک‌هاست.

کنسرو لوبیا چیتی با سویا
انصاری با بیان این که نباید در مورد چنین طرحی که می‌تواند حتی مزایای فرهنگی را به همراه داشته باشد پیش داوری کرد، گفت: امروز مسائلی مطرح هستند که حقوق مصرف کننده را تحت تاثیر جدی قرار می‌دهند و با جهت دهی افکار عمومی به سمت طرح حذف برچسب قیمت از روی کالا در مبدا تولید مسائل اصلی در حاشیه قرار می‌گیرد و مصرف کننده بیشتر متضرر می‌شود./ ایسنا

محصولات

 • کنسرو باقالی
 • کنسرو ذرت شیرین
 • کنسرو عدسی
 • کنسرو لوبیا با سس گوجه
 • کنسرو لوبیا با سویا
 • کنسرو لوبیا با قارچ
 • کنسرو لوبیا قرمز
 • کنسرو لوبیا سفید
 • کنسرو لوبیا چشم بلبلی
 • کنسرو لوبیا چیتی
 • کنسرو لوبیا چیتی با سس چیلی
 • کنسرو لپه
 • کنسرو ماش
 • کنسرو مخلوط
 • کنسرو نخود آبگوشتی
 • کنسرو نخود سبز
 • کنسرو لوبیا چیتی با سس آبلیمو
 • کنسرو مخلوط سبزیجات
 • کنسرو ذرت تایلندی 3 کیلویی

  شبکه های اجتماعی

        occado telegram         insta

       twitter         facebook

  شرکت کشت و صنعت بهساز غذای زاگرس (اوکادو رویال)

  گواهی نامه های بین المللی

   

  اوکادو                         

  کنسرو اوکادو        

  اوکادو رویال

  تماس با ما

  کارخانه: کرمانشاه، شهر صنعتی فرامان،خیابان تلاش یک
  مدیریت فروش : 09108220200
  تلفن : 34733650-34733501-083
  فکس: 34733650-083
  ندای مشتری: 34733524-083
  دفتر مدیریت فروش: کنسرو اوکادو
  Si metri sevom Blvd, Kermanshah Province, Kermanshah
  وب سایت: http://behsazfood.com

  Template Design:Dima Group