فواید نخود و خواص این حبوبات برای سلامت بدن بخش دوم

نخود سبب کاهش کلسترول بد می شود. نخود دارای


فواید نخود و خواص این حبوبات برای سلامت بدن بخش دومنخود برای کاهش کلسترول:

نخود سبب کاهش کلسترول بد می شود. نخود دارای دیس لپیدمی است که سبب جلوگیری از تجمع کلسترول در بدن می شود. گنجاندن 3/4 فنجان نخود در رژیم غذایی به کاهش کلسترول LDL (بد) کمک می کند . خطر بیماری های قلبی و سکته با گنجاندن نخود در رژیم غذایی کاهش می یابد.

نخود برای سلامت استخوان:

نخود نیز حاوی کلسیم و آهن است آن ها همچنین مملو از مواد مغذی و ویتامین هستند که سلامتی استخوان را تقویت می کنند.پوکی استخوان اختلالی گسترده در ایالات متحده است ودر وضعیت بد می تواند منجر به مشکلات مفاصل و کمر درد که باعث ناراحتی طولانی مدت و درد مزمن می شود.نخود نیز حاوی فسفات است کلسیم و فسفات، اجزای حیاتی برای ساختار استخوان هستند اگر بیش از حد فسفر و کلسیم زیادی مصرف کنید می تواند منجر به از دست رفتن استخوان شود.

خواب خوب :

نخوداز منابع سرشار اسید آمینه، تریپتوفان و سرتونین به شمار می رود و نقش مهمی درتنظیم خلق و خو و خواب دارد. مصرف تریپتوفان در شب، سبب ایجاد آرامش در فرد می شود.

نخود برای سنگ کلیه :

مصرف نخود از بروز سنگ کلیه جلوگیری می کند . برای این کارنصف فنجان نخود را در آب بخیسانید و یک شب نگه دارید سپس روز بعد با عسل مصرف کنید تا از سنگ کلیه جلوگیری نماید.

نخود برای کمک به درمان یرقان :

برای درمان یرقان و استفراغ مربوط به آن مصرف یک فنجان نخود خیس خورده در آب با شکر زرد، کمک کننده می باشد.

سلامت شریان ها :

فیبر کمک به ایجاد ماده ای ژل مانند در دستگاه گوارش می کند این ماده با اسیدهای چرب ترکیب می شود و به تعادل سطوح کلسترول در جریان خون کمک می کند فیبرها محلول و نامحلول به عنوان مواد مغذی مهم شناسایی شده اند.

آن ها به کاهش احتمال افزایش فشار خون کمک می کنند. نخود به حفظ شریان ها از پلاک کمک می کند، که به نوبه خود سطوح فشار خون را در کنترل نگه می دارد حفظ فشار خون می تواند به میزان زیادی احتمال ابتلا به سکته یا سکته قلبی را به حداقل برساند.در حقیقت، گزارش هایی وجود دارند که مشخص کرده اند که تنها (سه چهارم فنجان، نخود بخار پز یا آب پز)می تواند به طور قابل توجهی خطر فشار خون، حملات قلبی و سکته را کاهش دهد.به عبارت دیگر آن ها LDL (کلسترول بد)را از بدن دور نگه می دارند.

کمک به افزایش خاصیت قلیایی :

مهم است درک کنیم بنشن ها خاصیت قلیایی دارند خاصیت قلیایی به بدن کمک می کند تا سطح پ هاش را متعادل کند.هرچه این سطوح متعادل باشد، کم تر نگران تولید سموم می شوید . استفاده از نخود با یک منبع مغذی از چربی های سالم (به عنوان مثال، روغن زیتون)میزان جذب آن ها به بدن را افزایش می دهد - که اثرات آن ها را افزایش می دهد علاوه بر این، لوبیا منبع قدرتمندی از دو ماده مغذی ضروری دیگر است:منیزیم و منگنز.

نخود برای بهبود سلامت چشم:

استفاده از نخود روزانه می تواند باعث بهبود دید شود هیچ شکی وجود ندارد که همه ما زمان زیادی را در مقابل صفحه کامپیوتر صرف می کنیم، که می تواند باعث تاثیرات زیان آور روی چشم ها شود. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید هر کاری که می توانید برای احیای سلامت چشم انجام دهید.نخود حاوی ویتامین آ است که ویتامین اصلی برای غشا مخاطی، پوست و چشمان است.بنابراین اگر هر روز نخود بخورید می توانید ویتامین آ را منظم نگه دارید بنابراین، بینایی را بهبود خواهید داد و از عفونت و آسیب رادیکال آزاد محافظت خواهید کرد .

نخود برای سیستم ایمنی:

نخود، سرشار از آهن است که به انتقال اکسیژن در بدن کمک می کند و سبب حفظ قدرت سیستم ایمنی می گردد و برای متابولیسم خوب، لازم و ضروری است.

نخود برای کاهش خطر التهاب:

نخود نیز حاوی مواد مغذی دیگری به نام کولین است.این جز انعطاف پذیر در نخود چرخه خواب را بهبود می بخشد، حرکت ماهیچه ها را افزایش می دهد و حافظه را بهبود می دهد با این حال چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته ایم ، بهترین مزیت این است که بدن توانایی جذب چربی را افزایش می دهد، که راهی طولانی در کمک به افزایش دفاع بدن در برابر التهاب دارد.

نخود غنی در اسید فولیک:

نخود حاوی مقدار زیادی از مواد غذایی، ویتامین ها و مواد معدنی است مثلا، آن ها منبع خوبی از آهن، روی، فسفر، ویتامین ب، و اسید فولیک هستند.تمام این مواد مغذی نقش مهمی در حفظ سلامتی بدن دارند و اگر گیاهخوار هستید، این مواد مغذی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند زیرا نخودها حاوی مقادیر زیاد اسید فولیک هستند که در غیر این صورت به نام ویتامین ب 6 شناخته می شود این ویتامین برای بدن و ایجاد سلول های جدید حیاتی است و به ترکیب دی ان ای کمک می کند.اسید فولیک به بدن کمک می کند با ویتامین های ب، پروتئین ها و آمینو اسیدها به بدن متصل شوند.

عدم تعادل اسید فولیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی متعددی شود که ممکن است شامل کم خونی، ضعف ایمنی و متابولیسم ضعیف باشد.در زنان باردار، کمبود اسید فولیک می تواند منجر به (آسیب لوله عصبی )شود.

نخود حاوی نشاسته است :

نخود نیز حاوی نشاسته است نشاسته موجود در نخود به آرامی می سوزد به عبارت دیگر، بدن به سرعت آن را تجزیه نمی کند و آن را به گلوکز تبدیل می کند - که باعث افزایش قند خون می شود.بر خلاف محتوای شکر یافت شده در پاستا، غذاهای فرآوری شده، آرد تصفیه شده، نان سفید، و جوش شیرین نشاسته موجود در نخود مقدار زیادی زمان برای تجزیه صرف می کند.نشاسته از قند طبیعی (شناخته شده به عنوان گلوکز)ساخته می شوند بدن از گلوکز برای ساده کردن بسیاری از عملکردهای مهم بدن استفاده می کند.اما گلوکز می تواند به یک مساله برای افرادی تبدیل شود که دیابت یا پیش دیابتدارند.

گلوکز از نشاسته که در سبزیجات یافت می شود کاملا مشخص است.این واقعیت برای افرادی که دیابت دارند بسیار مهم است زیرا مجبورند انسولین به خود تزریق کنند تا سطح قند خون خود را تنظیم کنند.بنابراین نخود می تواند سطح قند خون افراد دیابتی را متعادل کند.

نخود حاوی روی:

نخود حاوی مقدار زیادی روی ماده معدنی قدرتمند است که به صاف کردن بیش از صد واکنش آنزیمی حیاتی در بدن کمک می کند و چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته شده است این ماده معدنی تمام وظایف بدن را ساده می کند، که شامل محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی رادیکال آزاد (که به عنوان آسیب سلول اکسیداتیو مشهور است)روی هم چنین به تسریع التیام زخم کمک می کند دی ان ای را کپی می کند و نقش مهمی در ایجاد هموگلوبین در جریان خون ایفا می کند کمبود روی می تواند منجر به مشکلات سلامتی متعددی نظیر سرماخوردگی، ضعف چشم ، سندروم شکمی، اسهال، ناباروریو موهای کم پشت شود.و حتی می تواند رشد را در کودکان کاهش دهد.

نخود حاوی منیزیم است:

12.5 گرم (یا یک قاشق سوپ خوری)نخود تقریبا حاوی حدود 14.4 میلی گرم منیزیم است.مطالعات علمی بیشماری در مورد مردان مشخص کرده اند که کمبود منیزیم می تواند به طور غیر مستقیم مسئول کاهش تستوسترون شود متاسفانه، کمبودهای منیزیم در اکثر مردم آمریکا رایج است.

مردم معمولا مقدار توصیه شده از منیزیم را از طریق منابع غذایی عادی دریافت نمی کنند اگر آن ها را با دیگر غذاهایی کهتستوسترون دارند (مانند ماهی و سبزیجات)ترکیب کنید، حتی لازم نیست از مکمل های استفاده کنید تا سطح هورمون خود را تنظیم کنید.با این حال، قویا توصیه می شود که قبل از انجام هر کاری با یک متخصص پزشکی مشورت کنید میزان در مردان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است اما این مشکل همچنین دارد به مساله ای در مردان جوان تبدیل می شود سطوح در مردان به علت پروتئین کم کاهش یافت در نتیجه بدن شروع به تولید هورمون مردانه می کند این آنزیم ها با موفقیت به بدن متصل می شوند، که آن را برای استفاده از آن ها غیر ممکن می سازد مطالعه دیگر نشان داد که تستوسترونبه جای اتصال با گلوبین، تصمیم به پیوند با منیزیم دارد این پیوند، سطح هورمون را افزایش می دهد، بنابراین بدن مزایای قدرتمند را تامین می کند.

نخود حاوی منگنز:

یک فنجان نخود پخته شده تقریبا حاوی حدود 1.69 میلی گرم منگنز است فواید بسیاری برای این ماده مغذی مهم وجود دارد منگنز با افزایش مقدار ماده معدنی به رشد بهینه استحکام استخوان ها کمک می کند در این زمینه، نخود می تواند رژیم غذایی شگفت انگیزی برای زنان پس از یائسگی باشد.

فقر منگنز در زنان مسن تر معمول است، بنابراین برای پر کردن سطوح این مواد معدنی بسیار مهم است تحقیقات علمی همچنین کشف کرده اند که فقر منگنز در زنان ممکن است منجر به پیشرفت پوکی استخوان شود علاوه بر این، منگنز به حذف سلول های بنیادی آزاد در بدن کمک می کند این سلول ها قادر به ایجاد سرطان و تعدادی از بیماری های ناتوان کننده است. اما منگنز دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است.بنابراین همراه با استفاده از مکمل های منگنز استفاده از یک یا دو فنجان نخود برای افزایش سطح این مواد معدنی نیز مهم است.

منبع خوب پروتئین:

نخود می تواند 15 گرم پروتئین خالص در هر نصف فنجان به شما بدهد می توانید آن ها را بپزید، بخار پز کنید، و یا آن ها را در روغن زیتون سرخ کنید. فقط مطمئن شوید که با آمینو اسیدها (مثلا، تخم مرغ)بخورید کمبود پروتئین می تواند منجر به مشکلات متعددی از جمله خستگی ماهیچه ای، خستگی، آب مروارید، اختلالات قلبی عروقی، ضعف سلامت پوست و تولید هورمون ناکافی شود از آنجا که پروتیین کاملا گیاهی است برای گیاهخواران در سراسر دنیا تبدیل به غذا شده است.

نخود منبع آهن:

یک فنجان پر از نخود حاوی حدود 4.7 میلی گرم آهن است آهن یکی از مهم ترین مواد غذایی در بدن است کمبود آهن می تواند منجر به بیماری شود (شایع ترین آن کم خونی است).کم خونی مانع از تولید مقدار سالمی از گلبول های قرمز خون می شود. طبق آنچه در بخش سلامت نمناک گفته ایم با عدم تعادل این سلول ها می توانید چندین تاثیرات زیان آور، از جمله ضعف، خستگی، گیجی و ناتوانی در انتقال مقدار سالم اکسیژن به بافت های بدنی خود را تجربه کنید (که باعث می شود آن ها در دراز مدت ضعیف علاوه بر آن کم خونی می تواند موجب مشکلاتی دیگر (مانند ریزش مو و ناخن های شکننده)شود خوشبختانه می توانید با استفاده از مکمل های آهن این مشکل را مهار کنید.

ویتامین ب کمپلکس نخود :

نخود حاوی ب6،ب5 ، ب2 (ریبوفلاوین )، و ب1 (تیامین )هستند با توجه به گزارش ها متعدد، نخود در میان غنی ترین منابع ب6 است، که سیستم ایمنی را بهبود می دهد از آنجا که نخود نیز ویتامین ب5 دارد، می توانند به طور همزمان سیستم گوارشی و سیستم ایمنی را مراقبت کنند.

حاوی ویتامین آ (و بتا کاروتن):

ویتامین آ برای حفظ سلامت استخوان و چشم خوب است و بتا کاروتن ماده ای خام است که به ویتامین آ تبدیل می شود.بتاکاروتن ماده مغذی ضروری است که به حفظ ایمنی کمک می کند و پوست را بهبود می دهد .

ویتامین ث نخود:

نخود حاوی مقدار کمی از ویتامین ث است اگر چه ویتامین ث بیشتر در مرکبات یافت می شود (مانند پرتقال و گریپ فروت) 3.8گرم ویتامین ث در هر 100 گرم نخود وجود دارد ویتامین ث راهی خوب برای حفظ رگ های خونی ، داشتن پوست روشن و حفظ سلامت بافت ماهیچه است در حالی که مردان روزانه به مقدار 90 میلی گرم ویتامین ث ، زنان 75 میلی گرم نیاز دارند.