خواص ماش برای پوست و مو

یکی از محصولات غذایی ما کنسرو ماش در آب نمک است. بنابراین تصمیم بر این گرفتیم که مقاله ای درباره خواص ماش برای پوست و مو ارائه دهیم.


خواص ماش برای پوست و مویکی از محصولات غذایی ما کنسرو ماش در آب نمک است. بنابراین تصمیم بر این گرفتیم که مقاله ای درباره خواص ماش برای پوست و مو ارائه دهیم.

توجه : پیش از گذاشتن هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

جوان سازی پوست صورت


مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و مس موجود در ماش به کاهش چین و چروک صورت و دور چشم کمک کرده و باعث جوان سازی پوست صورت می شود.

لایه برداری پوست صورت

ماش، یک اسکراب طبیعی است و به دلیل مقادیر بالای مس که دارد باعث پاک سازی و لایه برداری پوست صورت شده و پوست را روشن تر و درخشان تر می کند.

ماسک ماش برای صورت

نصف فنجان ماش خام را پودر کنید و با آب ترکیب کنید تا خمیری به دست آید، این خمیر را بر روی صورت بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند تا خشک شود، سپس با آب سرد خوب بشویید.

تقویت و افزایش رشد مو

مس، آهن، کلسیم و منیزیم موجود در دانه های ماش با بهبود گردش خون در پوست سر و افزایش اکسیژن رسانی به مو ها، باعث تقویت و افزایش رشد مو می شوند.

ماسک ماش برای مو

نصف فنجان ماش خام را پودر کنید و به آن مقداری چای سبز دم شده اضافه کنید تا خمیری به دست آید. به این خمیر یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری روغن بادام اضافه کنید و بر روی مو ها بمالید و خوب ماساژ دهید.

بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند سپس با آب گرم و شامپو بشویید.