خواص دارویی متعدد و بی نظیر نخود فرنگی(بخش دوم)

استفاده از نخود فرنگی نیز برای افرادی مفید است که با دیدشان مشکل دارند، به دلیلی وجود فللنوییدهایی مانند لوتئین. نخود فرنگی مقدار مناسبی از آنتی اکسیدان های فلانوئیدی دارد، مثل لوتئین، کاروتن، زیکسانتین و نیز ویتامین A.


خواص دارویی متعدد و بی نظیر نخود فرنگی(بخش دوم) نخود فرنگی برای بهبود هضم

فیبر رژیمی موجود در نخود فرنگی، آن ها را به یک کمک خوب برای هضم تبدیل کرده است. فیبر هم چنین متابولیسم بدن را به طور کلی با بهبود هضم بهبود می بخشد.
 نخود فرنگی مفید برای بینایی
استفاده از نخود فرنگی نیز برای افرادی مفید است که با دیدشان مشکل دارند، به دلیلی وجود فللنوییدهایی مانند لوتئین. نخود فرنگی مقدار مناسبی از آنتی اکسیدان های فلانوئیدی دارد، مثل لوتئین، کاروتن، زیکسانتین و نیز ویتامین A.
ویتامین A یکی از مواد مغذی ضروری است که برای حفظ سلامت غشا مخاطی، پوست و دید چشم ضروری است.
 نخود فرنگی مناسب برای پوست صورت
نخود برای پوست نیز خوب است. شامل مقدار زیادی آنتی اکسیدان است (کاتچین، فللنوئید) و در نتیجه به جلوگیری از پیری کمک می کند. نخودفرنگی نیز برای بهبود رنگ پوست مورد استفاده قرار می گیرد. آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از چین و چروک کمک می کنند.
 نخود فرنگی مفید برای سلامت روان
این فواید شامل یک جز مهم به نام فولات است که تاثیر مثبتی بر سلامت روانی ما دارد. پزشکان معمولاً به افراد افسرده توصیه می کنند غذاهایی را مصرف کنند که آنتی اکسیدان های زیادی دارند.
فواید نخود فرنگی در بارداری
نخودفرنگی بسیار غنی از آهن است و برای زنان باردار یا شیرده مفید است، که اغلب با مشکل کمبود آهن مواجه هستند.
عوارض جانبی و مضرات نخود فرنگی
هر چیزی در این دنیا مزایایی و معایبی را دارد و همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت نخودفرنگی هم همینگونه است.
همانطور که می دانیم نخودفرنگی حاوی مقدار زیادی ویتامین و فیبر است. هم چنین شامل ویتامین D است که به حفظ جرم استخوان کمک می کند، اما جذب اضافی نخود نیز می تواند منجر به از دست دادن کلسیم در بدن شما شود. مصرف زیادی نخود فرنگی می تواند اسید اوره را در بدن ایجاد کند که ممکن است باعث ایجاد نقرس شود. شما باید با پزشکان و کارشناسان بهداشتی مشورت کنید.
یک عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید، کاهش وزن در زمانی است که شما می خواهید افزایش وزن داشته باشید. اما اگر نخود را در مقدار زیادی مصرف کنید، به جای کاهش وزن منجر به افزایش وزن خواهد شد.
برای پودر پروتیین نخود فرنگی (خواص پروتیین نخود فرنگی و خطرات) ممکن است موجب سندرم تحریک پذیری یا یبوست یا اسهال شود. از طرف دیگر، پودر پروتئین نخودفرنگی، با استخراج پروتئین از نخود فرآوری می شود.
پودر پروتئین نخود بسیار کم است.