خواص دارویی متعدد و بی نظیر نخود فرنگی

نخود فرنگی یا نخود سبز، یک منبع تغذیه ای در نظر گرفته می شوند. آن ها حاوی آمینو اسیدهای ضروری، سیستئین و لیسین هستند. نخود سبز یا نخود فرنگی شامل بسیاری از مواد مغذی ضروری مثل ویتامین B، ویتامین E، نشاسته، چربی ها، و پروتئین ها است.


خواص دارویی متعدد و بی نظیر نخود فرنگینخود فرنگی یا نخود سبز، یک منبع تغذیه ای در نظر گرفته می شوند. آن ها حاوی آمینو اسیدهای ضروری، سیستئین و لیسین هستند. نخود سبز یا نخود فرنگی شامل بسیاری از مواد مغذی ضروری مثل ویتامین B، ویتامین E، نشاسته، چربی ها، و پروتئین ها است.
آن ها همچنین به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کنند. این نخودها کم چرب، شیرین مزه و بسیار مهم برای متابولیسم پروتئین ها، چربی ها، و کربو هیدرات ها هستند.
مواد مغذی نخود فرنگی(بخش اول)
نخود سبز منبع بسیار خوبی از ویتامینها، مانند ویتامین K، منگنز، فیبر رژیمی، ویتامین B، مس، فسفر و اسید فولیک است و چنانچه دراین بخش از سلامت نمناک می خوانید آن ها همچنین منبع عالی ویتامین B6، نیاسین، ویتامین B21، مولیبدن، روی، پروتئین، منیزیم، آهن، پتاسیم و کلوئین هستند.
نخود فرنگی و پروتئین:
مشخصات غذایی پروتیینی نخود به تولید کننده آن بستگی دارد.
33 گرم از نخود فرنگی خالص که حدود 4 و نیم قاشق غذا خوری است، شامل 120 کالری، 2 گرم چربی، 1 گرم کربوهیدرات و 24 گرم پروتئین است. پروتئین آن هم چنین منبع ویتامین ها و مواد معدنی از جمله آهن و کلسیم است.
با این حال در برخی برندها، سدیم نیز وجود دارد.

خواص نخود فرنگی:

 مدیریت و کنترل وزن:
نخود فرنگی چربی بسیار کمی دارد و کم کالری است. از این رو، اغلب در رژیم های گیاهخواری و نیز رژیم های غذایی غیر گیاهخواری وجود دارند. این سبزی سبز به عنوان یک منبع سلامتی خوبی در نظر گرفته می شوند. در مقایسه با لوبیا، نخود فرنگی دارای کالری بسیار پایینی است. نخود فرنگی حاوی مقدار بسیار عالی فیبر و ویتامین است.
 نخود فرنگی برای استخوان و پوکی استخوان خوب است:
نخودفرنگی برای استخوان ها مفید هستند. نخود غنی از ویتامین K و D است که به جذب کلسیم و به جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند و استخوان ها را تقویت می کند. ویتامین K موجود در نخودفرنگی از بیماری هایی مثل ورم مفاصل و آلزایمر جلوگیری می کند.
 نخود فرنگی برای پیش گیری از سرطان معده:
نخودفرنگی، حاوی مقادیر بالایی از پلی فنول محافظ سلامت به نام کومسترول است. مطالعه ای که در مکزیکوسیتی انجام شد، مشخص شد که شما تنها به 2 میلی گرم در روز از این فیتوناتریشن نیاز دارید، تا از سرطان معده جلوگیری کنید.
یک فنجان نخود حداقل 10 عدد است.
همانطور که همه می دانیم نخود غنی از ویتامین ها، فیبرها و آنتی اکسیدان ها هستند که بدن ما را سالم نگه می دارد و خطر سرطان را کاهش می دهد.
نخودفرنگی شامل یک کومسترول پلی فنول محافظ سلامت است که خطر سرطان معده را کاهش می دهد. ویتامین A و ویتامین C حاضر موجود در نخود، از گسترش انواع سرطان های پروستات، سینه تخمدان و پانکراس جلوگیری می کنند.
 نخود فرنگی برای سیستم ایمنی:
میزان آنتی اکسیدان بالای موجود در نخودفرنگی، از واکنش های مختلفی در بدن جلوگیری می کند که ممکن است باعث بیماری های جدی شوند. آن ها منابع غنی از بسیاری از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، روی، مس، منگنز و غیره هستند که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند. نخود فرنگی برای سیستم ایمنی ما مفید است.
نخود حاوی مقدار بالای آهن و ویتامین C و بسیاری از مواد مغذی دیگر است که ایمنی بدن ما را بهبود می بخشد و قادر می سازد تا بر علیه بیماری ها مبارزه کند.
نخود نیز به بهبود سیستم گوارشی ما کمک می کند که منجر به کاهش اختلالات معده و گوارشی می شود.
 نخود فرنگی برای پیش گیری از بیماری های قلبی:
بسیاری از ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نخودفرنگی از رگ های خونی سالم پشتیبانی می کنند. تشکیل پلاک دار در امتداد دیواره های رگ خونی ما با استرس مزمن، استرس اکسیداتیو و التهاب آغاز می شود.
مقادیر زیاد ویتامین B1 و فولات، B2، B3 و B6، سطوح هموسیستئین را کاهش می دهند که عامل خطر بیماری های قلبی هستند.
نخود فرنگی برای مقابله با پیری:
نخود فرنگی نیز در مقابله با پیری پوست مفید خواهد بود. آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارند مثل فلانوئیدها، کاتچین، اپیکاتچین، کاروتنوئید، آلفا کاروتن و غیره برای جلوگیری از فرآیند سالخوردگی پوست مفید هستند نخود فرنگی برای تنظیم قند خون:
فیبر بالا و پروتیینش قند سریع ناشی از هضم را کاهش می دهند.مواد ضد التهاب و آنتی اکسیدانی مقاومت نسبت به انسولین را کاهش می دهد (دیابت نوع 2). تمام کربو هیدرات ها عبارتند از:قند طبیعی و نشاسته که هیچ قند یا مواد شیمیایی سفیدی برای نگرانی در مورد آن وجود ندارد.
فیبر بالا و محتوای پروتئین موجود در نخودفرنگی، هضم شکر را آهسته می کند. نخود هیچ گونه قند اضافی مانند شکر سفید یا مواد شیمیایی ندارد و در نتیجه به تنظیم قند خون در بدن کمک می کند.
نخود فرنگی مناسب برای سیستم قلبی - عروقی:
نخود فرنگی برای داشتن سلامتی مفید است و بسیاری از مزایای تغذیه ای مناسب را برای افرادی که می خواهند با خستگی مبارزه کنند و همچنین برای عملکرد مناسب سیستم قلبی و عروقی حائز اهمیت است.